Logo biblioteki w Jeleniej Górze

Baner Jednostki Oświatowej Samoreządu Województwa Dolnosląskiego

 facebook50 3 BIP6

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

  • Slajd

  • Slajd7

  • Slajd

  • Slajd

  • Slajd

Kulturalny Dolny Śląsk - warsztaty dla nauczycieli z edukacji teatralnej

Plakat: u góry na turkusowym pasku napis: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, Wydział Kultury w Departamencie MarszałkaZapraszamy nauczycieli  do udziału w dwudniowych bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji teatralnej, które będą prowadzone w ramach regionalnego projektu KULTURALNY DOLNY ŚLĄSK w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu.

W Jeleniej Górze zajęcia zaplanowane na 9 i 11 czerwca 2021 r. poprowadzi Aneta Ćwieluch, reżyser teatru dzieci i młodzieży, pedagog, menedżer kultury.

Warsztaty będą realizowane w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze i w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej Filia w Jeleniej Górze, w godz. 14.00-18.00.

Formularz zgłoszeniowy

Czytaj więcej...

Prezent od Ibuka - maj

Plakat prostokatny w pionie: u góry na niebieskim pasku napis: Czytelnia IBUK Libra; pośrodku okładka książki "Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie?", autorstwa Michaela Sandela, a w jej prawym rogu niebieskie koło z logo IBUK Libra; na dole na niebieskim pasku napis: Prezent na majW jaki sposób dokonuje się przejście od oceny konkretnych okoliczności do określenia zasad sprawiedliwości, które naszym zdaniem powinno się stosować w każdej sytuacji? Na czym polega argumentacja moralna?

W maju IBUK Libra poleca publikację "Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie?" autorstwa Michaela Sandela.

Książka dostępna jako prezent do 31.05.2021 r.

Zachęcamy do lektury!

Czasopisma bibliotekarskie - maj

  Zachęcamy do zapoznania się z majowymi numerami czasopism bibliotekarskich

                                                 Biblioteka w Szkole                            Bibliotekarz                     Poradnik Bibliotekarza

BwSz 05.21 Bibliot 05.21 PB 05.21

IBUK Libra 2021

Plakat prostokątny w pionie: od góry na białym tle napis: IBUK Libra i logo; niżej tekst: Nowa odsłona wirtualnej czytelni. Zasada 24/7 wciąż obowiązuje. Ponadto wiele nowych udogodnień i nowy wygląd; na dole na błękitnym pasku napis: Więcej możliwości, skorzystajNowy IBUK Libra
Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.
Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Czytaj więcej...